راز حجاب

اگر ادعای مسلمانی میکنی گوش بدار!!!

در این پست لازم دانستم چند روایت قابل تامل در مورد مسئله بی حجابی و آخر الزمان بیارم

حضرت محمد (صل الله علیه و آله) فرموده اند : زنانی که در عین پوشیدگی برهنه اند؛ کجراهه می روند و دیگران را نیز به انحراف می کشانند؛ سرهایشان همچون کوهان شتر فرو هشته است، اینان به بهشت نمی روند و حتی بوی آن را نیز استشمام نخواهند کرد.  (میزان الحکمه ، ج2 ، ص 994)

حضرت علی (علیه السلام) می فرماید : در آخر الزمان، که از بدترین زمان ها است، زنانی هستند که در حالی که پوشش دارند ولی برهنه اند. (لباس نازک و بدن نما می پوشند) و با خودآرایی از خانه بیرون می آیند آنها از دین خارج شده و در فتنه ها داخل گشته اند. به شهوات تمایل داشته، به سوی لذات نفسانی می شتابند و حرام های الهی را حلال می شمرند، اینان در دوزخ به عذاب الهی گرفتار خواهند شد.  (وسایل الشیعه، ج 14 ، ص 19)

حضرت محمد (صل الله علیه و آله) می فرماید : نفرین خدا بر مردی که لباس و (آرایش) زنانه داشته باشد و لعنت خدا بر زنی که به لباس و (آرایش) مردانه در آید.  (کنز العمال، ج15، ص323)

در اینجا لازمه بگم متاسفم برای آقا پسرهایی که همانند خانوم ها ابرو برداشته و آرایش میکنند اینها به نظر بنده به لحاظ ظاهری مرد هستند ولی از لحاظ  روانی دوست دارند زن باشند. و همچنین دختر خانوما (بلعکس)... بد زمانه ای شده!!! خدا به فریادمان برسد.

 

نوشته شده در یکشنبه بیستم تیر ۱۳۸۹ساعت 22:41 توسط محب اهل البیت|

حدیث شریف معراجیه

(اگر چشم هایمان را باز کنیم  این روایت خیلی تکان دهنده است)

 

امیرالمومنین علی (علیه السلام) می فرماید :

روزی من و فاطمه به محضر پیامبر (صل الله و علیه و آله) رسیدیم، ایشان را گریان و محزون دیدیم. سوال کردیم یا رسول الله چرا محزون و گریانید؟! فرمود :

در سفر معراج زنانی از امتم را در عذابی وحشتناک دیدم. مشاهده و یادآوری آن صحنه برایم ناگوار و متأثر کننده است؛ زنی را دیدم که به موهایش آویزان شده بود و مغز سرش می جوشید؛ جرم او این بود که در دنیا موهای سرش را از نامحرمان نمی پوشانید.

زنی دیگر گوشت بدن خود را می خورد و دیگری بدن خود را با قیچی های آتشین قطعه قطعه می نمود. جرم آنها این بود که در برابر نامحرمان آرایش کرده و زینت خود را برای نامحرمان آشکار نموده و به جلوه گری می پرداختند و...  (بحار الانوار، ج8، ص 309)

 در این باره چه بگویم که همه و همه شاهد وضع بسیار بد و زننده حجاب در جامعه امروزمون هستیم انگار خیلی ها فراموششان شده که قیامتی در کار است...!!! فقط قدری تامل میخواد که متاسفانه یه سری خودشون رو زدن به بی خیالی!

اگر یادمون رفته لازمه عرض کنم که مگر پیر جماران حضرت امام خمینی (ره) نفرمود نگذارید قبح گناه در جامعه ریحته شود؟؟؟ مگر نفرمود با فساد مبارزه کنید؟؟؟ ولی ما حتی امر به معروف و نهی از منکر که بر هر مسلمانی واجب است رو کنار گذاشته ایم!!! همه به سکوت قناعت کرده ایم!!! چرا؟؟؟!!!

چرا وقتی به تمدن ایران باستان و دو هزار سال قبل که رجوع میشه حیاء . عفت . حجاب و پاکدامنی مردان و زنان ایرانی بسیار نمایان است ولی اکنون که در دنیا با نام جمهوری اسلامی شناخته شدیم با نام انقلابی که تاثیر ملکوتیش در جوانان اروپا و خاورمیانه و آفریقا بسیار به چشم میاد چقدر زشت است که در مورد مسائل دینی و اخلاقی لغزش داشته باشیم! هنگامی که در خیابان های شهرهای ایران قدم میگذاریم افرادی رو مشاهده میکنیم که شرممان می آید که ایرانی باشند. چرا اینگونه است؟!!! چرا؟!؟!

خداوندا در ظهور مهدی فاطمه (س) تعجیل بفرما

 

نوشته شده در چهارشنبه شانزدهم تیر ۱۳۸۹ساعت 20:11 توسط محب اهل البیت|

چرا حجاب واجب است؟   (فلسفه حجاب)

در این پست سعی بر اینه که به طور خلاصه علت واجب بودن حجاب و تاکیدی که دین در این باره کرده پرداخته بشه.

هرگز نباید تصورمان از حجاب، زندانی شدن زن باشه چرا که خداوند حجاب رو واجب کرده تا زن ها آزادتر باشند وقتی که خانومی حجاب خود رو رعایت نکنه و جلوه گری های خودش رو از نامحرم نپوشانه قطعا محدودتر خواهد شد و نگاه مردان چشم چران و هرزه رو در پی داشته و چنین شخصی از دام افراد هوس ران در امان نیست.

درباره حجاب مثالی که میشه آورد اینه که :

صدف از مرواریدی که درون خودش داره محافظت میکنه چرا که مروارید دارای چنان ارزشی است که بدون صدف سالم نمی مانه از این رو نیاز به صدف داره و فلسفه حجاب همینه که مرواریدی چون زن را از انواع و اقسام خطرات حفظ میکنه.

وقتی در جامعه ای بی حجابی جای حجاب رو بگیره باعث تضعیف و پایمال کردن فضائلی چون حیاء، عفت و غیرت میشه. در جامعه بی حجاب شهوت رانی، هوس رانی، هرزه گری، گناه، ارتباطات نامشروع و... جای معنویت، صفا، عشق و محبت رو خواهد گرفت.

وقتی خانومی مجرد یا متاهل با وضع زننده و بدحجاب در جامعه ظاهر بشه درسته یه سری افراد هرزه رو به خودش جلب میکنه ولی هیچ کس حتی همون افراد هرزه برای چنین خانومی ارزش قائل نیستند هنگامی که خانومی محجبه باشه در نزد همگان با شخصیت خواهد بود در نزد جامعه دارای ارزش و آبروست. البته فقط حجاب کافی نبوده و به همراه حجاب عفت و وقار رو نیز باید رعایت کنه.

ما از خودمون چیزی نمیگیم بلکه دستور قرآن است که حجاب رو رعایت کنید

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در سوره احزاب- آیه ۵۹ آمده که :

«يا ايها النبي قل لازواجک و بناتک و نساء المومنين يدنين عليهن من جلابيبهن ذلک ادني ان يعرفن فلا يوذين و کان الله غفوار رحيما».
اي پيامبر(ص)، به همسران و دخترانت و زنان مومنان بگو: روسري‌هاي بلند( چادر) خود را بر خويش فرو افکنند تا شناخته نشوند و مورد آزاد قرار نگيرند (و خداوند همواره بخشنده و مهربان است.)

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دو روایت رو لازم دونستم در این پست بیارم

حضرت علی (علیه السلام) فرموده اند : کسی که  پوشش و آرایش خود را شبیه غیر مسلمان کند از ما نیست.  (کنز العمال، ج1، ص219)

از حضرت زهرا (سلام الله علیها) نیز روایت شده که : خداوند تقرب زن را از ناحیه حجاب و رعایت حریم محرم و نامحرم قرار داده، زن هرچه بیشتر به مسئله حجاب خود مقید باشد به خداوند نزدیکتر خواهد شد.  (وسائل الشیعه ، ج14، ص 123)

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 میخوام به خانوم هایی که حجاب رو رعایت نمی کنند و خود را شیعه و محب اهل بیت میدانند بگویم که در آخرت چه جوابی برای حضرت زهرا (س) دارید؟؟؟!!! آیا جوابی دارید؟؟؟ وای از وقتی که دیر شده باشه وای.

خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر کند.

نوشته شده در جمعه یازدهم تیر ۱۳۸۹ساعت 23:6 توسط محب اهل البیت|

تعریف معانی لغوی و شرعی حجاب

از لحاظ لغوی : به معنی پوشش و حائل بین دوچیز است

از لحاظ شرعی : در دو بعد است 1- پوشش بدن طبق محدوده شرعی    2- جلوگیری از خودنمایی و جلوه گری در برابر نامحرم است.

ایرادی که متاسفانه در جوامع اسلامی علل خصوص کشور خودمون به وفور مشاهده میشه اینه که خیلی از خانم ها تصورشان از حجاب پوشاندن موی سرشون از نامحرمانه! اما در حجاب سایر قسمت های بدنشان کوتاهی میکنند و یا اصلا در جریان نیستند! نکته ای که اینجاست اینه که حجاب فقط پوشاندن موی سر نیست بلکه تمام اعضا و جوارحی که شرع تعیین کرده بایستی پوشش کامل داشته باشه.

مثالی میزنم : قبلش لازم می دونم این نکته رو توضیح بدم که پوشش به تنهایی به معنای حجاب نیست مثلا خانمی که مانتوی تنگ و اندامی میپوشه این اسمش رو فقط میشه گفت پوشش نه حجاب ، چون بعضی از اندام بدن نباید نمایان باشه و فلسفه چادر و یا مقنعه همین پوشاندن کامل هست خانوم هایی که این مسائل رو رعایت نمیکنند از اون ها به بد حجاب و بی حجاب یاد میشه چون حجاب واقعی پوشش کامل است.

یکی دیگه از مسائلی که در جامعه زیاد مشاهده میشه و کاملا ناپسند و گناهه و برای خانوم ها اهمیتی نداره ( آرایش ) کردنه چقدر اسلام این نکات رو گوشزد کرده چقدر به خانوم ها تاکید شده که آرایش فقط برای محرم (شوهر) اما کو گوش شنوا!!!!!. فاجعه تر از اون اینه که خانوم هایی که مجردند آرایششون بعضا بیشتر از متاهل هاست!!! آیا آقایون جامعه محارم اینها هستند؟؟؟؟!!!! دائما مینالیم که چرا امام زمان (ع) نمی آید یکی از دلیل های طولانی شدن ظهور همین بدحجابی و بی حجابی هاست.

اللهم عجل لولیک الفرج 

نوشته شده در جمعه یازدهم تیر ۱۳۸۹ساعت 1:41 توسط محب اهل البیت|


آخرين مطالب
» نامه یک دختر چادری به رؤسای صدا و سیما
»
»
»
»
»
»
»
»
»

Design By : Pichak